Reisiblogid Travellerspoint-is

Raske teekond Bangkoki.

10.10.2010-11.10.2010

Teekond hakkas seekord mitte lennujaamast, vaid Tallinna bussijaamast. Kell 12:45 väljus Eurolinesi LuxExpress suunaga Riiga. Riias kohal oli ta täpselt 4tundi hiljem ehk kell 16:45. Riia ööks broneerisin mõned nädalad tagasi hosteli Riia vanalinna läheduses. Umbes 20min jalutuskäigu kaugusel ootas mind Funky Hostel Riga. Öö eest üheinimese toas maksin ma 20latti ehk pea 450 eek (vist selle reisi kallim majutus ma loodan). Asjad hostelli ning vanalinna söögikohta otsima. Jalutasin umbes tunnikese enne kui istusin ühte pubisse ning võtsin ribid kartuliga ning õlle. Päris hea toit oli, kuid hinnaks 7 latti (150eek) - vist jällegi üks kallimaid lõunaid sellel reisil. Õhtuks veeresin rahulikult hostelli, et valmistuda homseks pikaks transiidiks 11.10.2010 umbes kell 12 esimene lend Riia-Kiev ning 7 tundi Kiievi Borispoli lennujaamas. Bangkoki peaksin jõudma kell 10:00 hommikul (kell 06:00 Eesti aja järgi). Kiievis peaks minuga ühinema Kadri kaheks nädalaks (kui just lennukist maha ei jää - ptui ptui ptui).

Bussiga hostelist lennujaama saamine oli Riias lihtne ja mõnus. Trammiga bussijaama juurde ja sealt bussiga otse lennujaama. 2X0,5latti läks maksma (22eek). Buss muidugi tegi 101 peatust ning oli päris täis juba kell 9 hommikul (eriti kui sul on üks suur ja teie väikene seljakott).

Air Balticu lend Kiievi oli samuti suhteliselt kiire ja mõnus. Selleks ajaks muidugi kui käru minuni jõudis enam toitu ei müüdud – maanduma hakkasime. Sellega pold seni hetkeni muret kuni avastasin, et antud Kiievi lennujaama terminal kust mina edasilendan on sama suur kui Tallinna lennuväli ning seal on 3 tax free poodi ja kaks baari. Kuskilt midagi erilist süüa ei saanud (60eek ees sai pisikese võileiva). Õnneks õlu oli suhteliselt odav ning neid sai paar tükki ikka joodud ning suvaliste inimestega suheldud selle pea 8 tundi jooksul mis ma Kiievis istusin. Huvitav oli veel see, et baaris maksis Winston Sinine suitsupakk 9grivnat ja tax free poes 1,6 eurot (baaris 2x odavam). Iga õllega võtsin jälle 3 pakki suitsu juurde ja lõpuks oli kotis 12 pakki (15 eek tükk ning ega selle kurguvaluga mis mul hetkel on vahet ei tee kas Eesti või Ukraina oma – sama sitt maitse). Kadri Stockholmi lennuk jõudis ka õnneks õigeks ajaks kohale ning ootaski meid Kiiev-Bangkok lend 10 tundi. Kaks korda aint mingit jama süüa. Selle 5000 ja kopikad mis ma lennupileti eest maksin oli päris talutav teenindus. Õnnelikult olime enne kella 10:00 Bangkokis ning kiirelt jõudsin Visa on arival lauda. Mina pidin ootama minutid 15-20, kuid peale minu venis järjekord kiirelt umbes 100 inimese pikkuseks – vedas jällegi.

large_IMGP5849.jpglarge_IMGP5850.jpglarge_IMGP5851.jpg

Kirjutas mcneely 09:36 Kommentaarid (0)

Reisi eesmärk.

Maailmas on inimesi kes elavad 70, 80 ning ehk isegi 90 aastat ühes külas ilma sealt kuskile kaugemale minemata ning nad on elu üle õnnelikud. Samuti on maailmas palju inimesi kelle süda ja meel rändab koguaeg. Need on need inimesed kes tahavad kuskile mujale minna puhtalt selle pärast. et vaadata mis seal toimub ning elada inimeste keskel keda sa ei tunne, kellega sind miski ei seo ning keda sa peale selle hetke tõenäoliselt kunagi enam ei näe, Mina olen see inimene kes tahab maailma näha. Juba peale ühe reisi lõppu hakkan kohe mõtlem millal. kuidas ja kuhu järgmiseks minna - rahutu hing vist...

Paljud on mult küsinud, et miks just Vietnam? Maailmas on palju põnevaid kohti kuhu minna ning mida näha, kuid minu viimased reisid on kõik keskendunud Aasia suunale. Ma valetaksin kui ma ütlesin, et mulle Aasia ei meeldi. Aasias on midagi sellist mis Eestist ja Euroopast on minu jaoks kadunud, midagi erilist. See midagi erilist on selline asi mida ei oska seletada - seda peab kogema (tõenäoliselt koik seda erilist asja seal ei leia - niipalju kui on inimesi on ka arvamusi). Selleks reisiks olin ma tegelikult kolme suuna vahel : Vietnam , Birma (Myanmar) või Malaisia+Indoneesi. Kuna Tai, Laos ja Kambodža on kogetud siis tundus loogilisena enne vaadata Vietnam üle kui hakkata minema Malaisia poole alla, Ühe kuu jooksul mis mul selleks reisiks on plaanitud paraku rohkem ei jõua - üleliigselt kiirustada ka ju ei viitsi ja ei taha.

Esialgne plaan :

10 Oktoober – Buss Tallinn-Riia. Öö Riia Kesklinna hostellis. (netist pakkumisega ostetud Tallinn-Riia pilet LuxExpressiga maksis 99 eek ning selle hinna sees on kuumad joogid ja wifi)

11 Oktoober – Hommikul liinibussiga lennujaama. Riia-Kiiev lend Aerosvit Airlines (11:55-13:30) ning Kiiev-Bangkok lend Aerosvit Airlines (20:30-10:00 järgmine päev). Riia-Kiev-Bangkok-Kiev-Stockholm lend oli 5500 eek.

12 Oktoober – Kott lennujaama ning Skytrainiga kesklinna. Ööks hotell ning linna või päev ja õhtu Bangkokis linnas ning ööseks paariks tunniks lennujaama tukkuma (hotelli pole eriti mõttet võtta).

13 Oktoober – Bangkok-Hanoi lend (06:45-08:35). Päev Hanois.

14 Oktoober – Hanoi.

15 Oktoober – Hanoi. Õhtul öörong Hanoi-Sapa.

16 Oktoober – Sapa ja selle ümbrus

17 Oktoober – Sapa. Öörong Hanoi.

18 Oktoober – Hommikul Hanois ning sealt kohe rongiga edasi Halong Bay. Päevaks Cat Bo saarele.

19 Oktoober – Halong Bay

20 Oktoober – Halong Bay

21 Oktoober – Halong Bay-Hanoi rong. Päev Hanois. Õhtul öörong Hue (Vietnami Iidne pealinn).

22 Oktoober – Hue

23 Oktoober – Hue

24 Oktoober – Hue-Hoi Ann (buss või rong+buss)

25 Oktoober – RESERV

26 Oktoober – RESERV

27 Oktoober – Päev Hoi Annis. Hoi Ann-Nha Trang öörong.

28 Oktoober – Nha Trang

29 Oktoober – Nha Trang

30 Oktoober – Nha Trang-Mui Neh

31 Oktoober – Mui Neh liivadüünid

01 November – Mui Neh-Ho Chi Minh City (Saigon).

02 November – Ho Chi Minh City (Saigon)

03 November – Mekong Delta

04 November – Mekong Delta

05 November – Transport Phu Quoc saarele (buss+paat). Päev Phu Quoc saarel.

06 November - Phu Quoc saar

07 November - Phu Quoc saar

08 November – Phu Quoc saar-Ho Chi Minh City (Saigon) lend Vietnam Airlines (09:05-10:10). Päev Saigonis.

09 November - Ho Chi Minh City (Saigon)

10 November – Ho Chi Minh City (Saigon)-Bangkok lend Airasia (09:45-11:15). Kott lennujaama ning päev+õhtu Bangkokis.

11 November – Bangkok-Kiiev lend Aerosvit Airlines (06:00-11:40) , Kiiev-Stockholm lend Aerosvit Airlines (13:40-15:05) , Stockholm-Tallinn lend Estonian Air (19:40-21:40). Kodus tagasi.

Kuigi jah plaani ma kindlasti täpselt ei jälgi :) ning antud hetkeks olen juba enamvähem ostustanud loobuda Nha Trangist, kuna tegemist on vist põhimõtteliselt rannakuurortiga. Mui Ne on samuti, kuid tahaks neid võimsaid liivdüüne näha :).

Eks täpsemalt selgub kõik reisivältel :).

Kirjutas mcneely 02:59 Sildid Vietnam Kommentaarid (0)

(Sissekanded 11 - 12. Kokku 12) « Lehekülg 1 2 [3]